Članovi CIK-a u zaštitnim kombinezonima verifikuju glasove iz Srbije

cik
Izvor: Indeksonline

Centralna izborna komisija (CIK) Kosova otpočela je danas verifikaciju glasačkih listića pristiglih iz centralne Srbije, a osoblje koje je uključeno u taj proces, zbog predostrožnosti, ima na sebi bele zaštitne kombinezone.

Kako prenosi Indeksonlajn, prostorija u kojoj se nalazi oko 3.700 glasova iz centralne Srbije, otvorena je u sredu u 9:30 časova, a u njoj su predstavnici CIK-a i forenzičari.

Podsećamo, njih dvanaestoro je zbog sumnje da su otrovani otvaranjem koverti pristiglim iz Srbije, zatražilo pomoć u Kliničkom centru u Prištini.

Nakon sprovedenih analiza Instituta za javno zdravstvo, utvrđeno je da pacijenti nemaju ,,zarazni sindrom”.

Uzorci koverata sa glasovima pristiglim iz centralne Srbije poslati su na analizu u inostranstvo. Još uvek nema potvrde da li su rezultati analize gotovi.