Tužilaštvo: Analizu spornih koverata uraditi van Kosova
Tužilaštvo Kosova odlučilo je da se analiza koverata sa glasačkim listićima iz Srbije uradi van Kosova, potvrdio je glavni tužilac u Prištini Kujtim Muniši, prenosi Radio Slobodna Evropa.
Muniši navodi da su poduzete sve istražne mere i da se čeka na rezultat analiza, i dodaje da je odlučeno da se analize urade van Kosova, i "s toga je još uvek rano da se o uzrocima govori".
„Analize treba da se urade van zemlje zato što nemamo laboratoriju koja radi tako detaljne analize, kako se sada traži“, naveo je Muniši. On, međutim, nije saopštio gde će se uzorci poslati na analizu.
Vršilac dužnosti direktora Infektivne klinike Kosova Ljindita Beriša istakla je da se čekaju laboratorijski rezultati uzetih uzoraka, koji će biti gotovi najmanje nakon 48 sati od njihovog uzimanja u nedelju.
Iz Predsedništva Kosova su u ponedeljak takođe rekli da će ispitivanja u ovom slučaju sprovesti kosovski i međunarodni stručnjaci, ne precizirajući ko su međunarodni stručnjaci čiji se angažman najavljuje.
Zbog alergije koju su dobili radnici Centralne izborne komisije koji su radili na verifikaciji glasova iz Srbije, taj proces u nedelju je prekinut. Jedanaest lica koja su se žalila na svrab ruku zatražilo je lekarsku pomoć. Iako im je stanje stabilno, i dalje se nalaze na infektivnoj klinici u Prištini. Vrsta i uzrok alergije, kako su to nazvali nadležni, još uvek nije poznat.
Iz Centralne izborne komisije istakli su da se čeka na završetak ispitivanja uzoraka koverti i da će se nakon toga poduzeti i neophodne zakonske radnje.
U međuvremenu, 15.500 glasova iz dijaspore, koji su zajedno sa glasovima iz Srbije bili u prostorijama Ministarstva infrastructure i transporta, prebačeno je u Centar za prebrojavanje, dok će glasovi iz Srbije ostati u zgradi Ministarstva.
U tekstu se dalje navodi da se radi o 3.700 koverti iz Srbije.
0 komentara