Veći deo glasova pristiglih iz centralne Srbije za Srpsku listu
Izvor: RTS
Većina od blizu 3.000 glasačkih listića koji su verifikovani u Centralnoj izvornoj Komisiji (CIK) u Prištini, a prstigli su iz centralne Srbije, prema preliminarnim rezultatima, glasovi su za Srpsku listu, javlja RTS.
Osobe uključene u proces brojanja glasova nose bele zaštitne kombinizone, mada nema prijava na alergiju kao što je to bio slučaj pre desetak dana.
Naime, tada se 12. verifikatora CIK-a požalilo na alegriju i svrab prilikom kontakta sa kovertama u kojima su bili glasovi iz centralne Srbije. Zbog sumnje u zatrovanost konverata verifikatori su završili na infektivnoj klinici, gde je nakon ispitivanja potvrđeno da nema kontaminacije.
Uzorci glasačkih listića poslati su na laboratorijske analize u inostranstvo, Cik je saopštio da tužilaštvo i policija nastavljaju istragu, dok je iz Beograda saopšteno da to predstavlja pokušaj manipulacije glasovima iz centralne Srbije.
0 komentara