Fitore Pacoli: Samoopredeljenje će pobediti na izborima, saradnja sa Vjosom Osmani
Poslanica Samoopredeljenja Fitore Pacoli ponovila je stav svoje stranke da će na izborima ostvariti ubedljivu pobedu i da će za nekoliko meseci Kosovo dobiti novu vladu, prenosi Ekonomia Onlajn.
Pacoli je istakla da u ovoj fazi u stranci ne razmišljaju o koalicijama, osim da očekaju saradnju sa Vjosom Osmanijem.
"Čekamo da se odredi datum izbora i kada odlučimo šta ćemo raditi u budućnosti, obavesti ćemo vas na vreme. Ono što je sigurno je da ćemo pobediti na ovim izborima, jer su građani već odlučili. Dugo smo želeli da Kosovo ima novu vladu, jer smo u situaciji da zemlja više ne može da nastavi u ovom obliku i novi izbori moraju doći što je pre moguće", rekla je Pacoli.
Kada je reč o mogućim koalicijama, Pacoli ne ostavlja mnogo mogućnosti za dogovor sa drugim strankama, osim saradnje sa Vjosom Osmani.
"Više puta smo ponovili da nemamo mnogo opcija kada su koalicije u pitanju.Čekamo da se Vjosa Osmani izjasni o svojoj inicijativi i vidi kako ćemo sarađivati u budućnosti", poručila je Pacoli.
Ustavni sud je odlukom od 21. decembra nelegitimnom proglasio kosovsku vladu koju je predvodio premijer Avdulah Hoti. Ovaj sud presudio je da glasanje poslanika Etema Arifija nije legalno, pa je stoga utvrdio da je odluka Skupštine o izboru Vlade Kosova od 3. juna 2020. godine nije u skladu sa Ustavom.
0 komentara