Hoti: Zaključićemo proces dijaloga uzajamnim priznanjem

Avdulah Hoti
Izvor: Klan Kosova

Kandidat za premijera Demokratskog saveza Kosova Avdulah poručio je na predizbornom skupu u Novom Brdu da je pobeda DSK 14. februara i pobeda demokratije nad autokratijom, prenosi Koha.

„To je pobeda zapadnih vrednosti, protiv vrednosti Istoka, a građani Kosova, opredeljeni pre 21 godinu za zbližavanje sa Zapadom, neće dozvoliti da se Kosovo vrati na istok“, rekao je Hoti.

Dodao je da će građani glasanjem za onemogućiti boljševičkoj levici da vodi kosovsku vladu, a da će se DSK pobrinuti za one građane koji su propagandom prevareni i približiti ih istinskim zapadnim vrednostima.

Istakao je da je proteklih dana poruka DSK preneta širom Kosova i da je istina već poznata.

Govoreći o dijalogu sa Srbijom, Hoti je rekao da će dobiti podršku građana, jer DSK ima jasan put koji treba slediti u procesu dijaloga.

„Zaključićemo taj proces uzajamnim priznanjem, radeći zajedno sa evropskim i američkim saveznicima. DSK ima misiju da odgovorno vodi zaključne integracije Kosova u evroatlantske strukture i da očuva demokratske vrednosti našeg društva i države", rekao je Hoti.

Naglasio je da će Kosovo nastaviti da uspešno upravlja pandemijom koronavirusa koja je bila izazov i za najrazvijenije zemlje sveta.

„Iako sa ograničenim zdravstvenim resursima, mi smo među zemljama koje su se najbolje suprostavile pandemiji“, rekao je Hoti.

Zahvalio je svima koji su još uvek na prvoj liniji fronta u borbi sa pandemijom i izrazio saučešće porodicama čiji su članovi preminuli od posledica koronavirusa.

„Najvećim paketom ekonomskog oporavka u regionu uspeli smo da prepolovimo negativni efekat pandemije na ekonomiju. "omogli smo zdravstvu, obrazovanju, opštinama, poljoprivredi, poslovnim ženama, građanima u teškim uslovima, penzionerima, porodicama u socijalnoj pomoći", rekao je Hoti.

Ja
10. Februar 2021.
To priznavanje cekate vec 140 da se stvara velika albanija to se nesme i nemoze dozvoliti priznanje kosova da bude deo albanije kosovo je deo srpske teritorije srpska je drzava !!!!!!
Milan
11. Februar 2021.
aha sigurno....to neće da može