Tahiri: Nastavićemo novčano da kažnjavamo stranke koje krše antikovid pravila
Izvor: Kljan Kosova
Direktor inspekcije u opštini Priština Adonis Tahiri rekao je da je ta institucija izrekla sedam novčanih kazni političkim subjektima zbog kršenja pravila borbe protiv kovida-19, prenosi Kljan Kosova.
“Kaznu upućujemo pravnom licu i ona iznosi 2.000 evra sa kratkim periodom animacije, uz mogućnost da se smanji za 50 odsto ako se plati u određenom roku“, rekao je Tahiri.
On je izjavio da je do sada najviše kažnjavan DSK.
“Do sada su DPK, ABK, NISMA i Samoopredeljenje kažnjeni jednom, dok je DSK imao tri skupa koji su zabranjeni na teritoriji Prištine”, dodao je Tahiri.
Tahiri je rekao mu se čini da su političkim partijama važniji glasovi od života i dodao da će se nastaviti sa novčanim kaznama ako političke stranke budu održavale skupove u suprotnosti sa pravilima.
0 komentara