U Srbiji preminulo 47 pacijenata, zaraženo još 3.685 osoba

korona srbija
Izvor: www.novosti.rs

U Srbiji je u poslednja 24 sata od posledica zaraze koronavirusom preminulo 47 osoba.

Zaraženo je 3.685 osoba od 13.590 testiranih, a trenutno se na respiratorima u Srbiji nalazi 330 pacijenata.

Nova kovid bolnica u Kruševcu primila je prve pacijente. Reč je o dve osobe obolele od kovida-19, a tokom dana očekuje se prijem još desetak pacijenata sa srednje teškom i teškom kliničkom slikom.

U toj zdravstvenoj ustanovi sa 500 ležajeva lečiće se pacijenti, ne samo iz Rasinskog okruga već i iz Južne i Centralne Srbije i sa Kosova.

Od danas je radno vreme tržnih centara, uslužnih delatnosti, kafića i restorana produženo do 20 sati, uz poštovanje svih epidemijskih mera, predložio Krizni štab.

U kafićima i restoranima nije dozvoljena muzika. Mere stupaju na snagu odmah, a kovid redari dužni su da kontrolišu njihovo sprovođenje.

Mere su oročene do petka kada je nova sednica Kriznog štaba i kada će se razgovarati i o merama za Novu godinu.

Prve doze vakcine kompanija "Fajzer" i "Biontek" trebalo bi tokom nedelje da stignu u Srbiju.Pavle Zelić iz Agencije za lekove i medicinska sredstva rekao je da vakcina jeste efikasna 95 odsto, kako i piše u dokumentaciji.