Američka privredna komora: Sporazum u Ohridu šansa za zajedničko tržište regiona

Američka privredna komora na Kosovu
Izvor: Klan Kosova

Iz Američke privredne komore na Kosovu pozdravili su postignut sporazum u Ohridu između Beograda i Prištine za normalizaciju odnosa i izrazili uverenje da će to otvoriti mogućnosti za ekonomski razvoj i unapređenje razmene dobara i usluga, prenosi Klan Kosova.

Američka privredna komora pozvala su ponovo vladu Kosova da se pridruži inicijativi Albanije, Severne Makedonije i Srbije za zajedničko regionalno tržište, na osnovu sporazuma postignutog u Vašingtonu 4. septembra 2020. godine.

"Pozivamo oziva obe zemlje da poštuju ranije preuzete obaveze za ulaganja u putnu i železničku infrastrukturu. Razvoj saobraćajne infrastrukture, uz međusobno priznavanje univerzitetskih diploma i stručnih sertifikata, omogućiće slobodu kretanja ljudi i robe, kao i slobodu pružanja usluga, čime će se unaprediti mobilnost preduzeća i profesionalaca na prostoru Balkana", navedeno je u sopštenju Američke privredne komore na Kosovu.