Hag: Šalja se žalio na odluku kojom mu je kazna smanjena sa 18 na 13 godina zatvora
Izvor: Screenshot AM
Pjetr Šalja podneo je žalbu Vrhovnom sudu Specijalizovanih veća Kosova u Hagu na odluku Apelacionog veća kojom mu je kazna zatvora smanjena sa 18 na 13 godina.
Kako je saopšteno, Šalja je žalbu podneo 14. oktobra, a ona je označena kao poverljiva, prenela je Gazeta ekspres.
Prema odluci suda, Tužilaštvo i odbrana žrtava dužni su da dostave svoje odgovore na žalbu najkasnije do 3. decembra, dok Šalja odgovor može da dostavi do 16. januara 2026, prenela je Zakletva za pravdu.
Apelaciono veće Specijalizovanih veća donelo je 14. jula osuđujuću presudu protiv Šalje, smanjivši mu kaznu sa 18 na 13 godina zatvora.
Šalja je prethodno, 16. jula 2023. prvostepeno osuđen na 18 godina zatvora, nakon što je proglašen krivim po tačkama 1, 3 i 4 optužnice za ratne zločine – arbitrarno pritvaranje, mučenje i nelegalno ubistvo.
0 komentara