Nasim Haradinaj se danas u Hagu izjašnjava o krivici

Prema kalendaru objavljenom na zvaničnoj internet stranici Specijalnog suda, potpredsednik organizacije veterana OVK Nasim Haradinaj pojaviće se danas pred sudom u Hagu u 15 sati.
Tokom prvog dela sudskog zasedanja, Haradinaj će biti pozvan da prizna krivicu ili da se izjasni da nije kriv po optužbama za koje se tereti u potvrđenoj optužnici.
Ukoliko optuženi odbije da to učini, sudija za prethodni postupak će u njegovo ime evidentirati da nije kriv, u skladu sa Pravilnikom tog suda.
Tokom drugog dela sudskog zasedanja biće održana prva statusna konferencija u ovom predmetu.
Prema pisanju Kljana Kosova, pored Haradinaja u sudnici će se neći i predsednik Organizacije veterana OVK Hisni Gucati.
Haradinaj je uhapšen u Prištini 25. septembra prošle godine na osnovu naloga za hapšenje koji je izdao sudija dan ranije i prebačen je u Specijalni sud u Hagu 26. decembra.
Dana 24. decembra prošle godine, pretpretresni sudija Nikolas Žilu naložio je da Haradinaj ostane u pritvoru i odbio njegov zahtev za održavanje saslušanja.
Haradinaj se žalio na odluku Apelacionom sudu koji deluje u okviru Specijalnog suda.
0 komentara