Veterani OVK na putu ka Hagu zbog protesta

1
Izvor: Ekonomia Online

Više od 500 veterana Oslobodilačke vojske Kosova (OVK) organizovano je krenulo iz Lapušnika ka Hagu kako bi učestvovali u protestu koji će biti održan u nedelju, potvrdio je sekretar Organizacije veterana OVK, Ramadan Gaši, prenosi Ekonomia Online.

„Krenuli smo sa desetinama autobusa iz Lapušnika. Broj je negde preko 500 veterana koji idu organizovano. Imamo i druge načine putovanja – ljudi idu avionima i automobilima iz svih krajeva sveta ka Hagu za nedelju“, izjavio je Gaši uoči polaska.


Kako je naveo, protest je organizovan sa ciljem da se zatraži pravda za bivše borce OVK koji se nalaze u pritvoru Specijalnog suda u Hagu.

„Naš cilj je da odemo i protestujemo za naša prava, za slobodu oslobodilaca koji se nepravedno drže u pritvoru u Hagu. Verujem da će se naše poruke i zahtevi koje ćemo uputiti i dostaviti pisanim putem Specijalnom sudu – uzeti u obzir“, dodao je on.