Gervala: Vlada Kosova odobila tri miliona evra za troškove „zelene karte“ za dijasporu
Potpredsednica Vlade Kosova u tehničkom mandatu Donika Gervala saopštila je da su odobrena tri miliona evra za pokrivanje troškova za „zelenu kartu“ sunarodnicima iz dijaspore tokom letnje sezone.
„Od jula nadalje, iseljenici koji ulaze na Kosovo automobilima neće se suočavati sa ovim dodatnim troškom, jer će ga pokriti država u okviru sprovođenja mere podrške dijaspori iz Paketa ekonomskog oporavka“, navela je Gervala u objavi Fejsbuku.
Ona je napisala da je dijaspora deo ekonomskog i društvenog razvoja Kosova.
„Naša dijaspora je bila neodvojiv deo svake etape izgradnje države Kosovo – od žrtve za slobodu, preko proglašenja nezavisnosti, do jačanja institucija i ekonomskog i društvenog razvoja zemlje“, dodala je Gervala.
Prema njenim rečima, mera je izraz izuzetnog poštovanja prema istorijskoj ulozi dijaspore.
„To je način da vam se olakša put ka kući i da vam se jasno poruči da vas Kosovo uvek čeka kao svoj neodvojivi deo. Sunarodnici, dobro došli kući. Kosovo će vas uvek toplo držati u srcu“, poručila je Gervala.
0 komentara