Haradinaj: Albanci su jedinstveni više nego ikad, nema zemljotresa koji nas može ugroziti
Albanci su jedinstveni više nego ikad i to su pokazali u najtežim trenucima pružajući pomoć unesrećenima u zemljotresu koji je pogodio Albaniju, rekao je vršilac dužnosti premijera Kosova Ramuš Haradinaj, na ceremoniji odlikovanja pripadnika KBS i Kosovske policije koji su učestvovali u pomoći saniranja posledica zemljotresa, prenosi Zeri.
“U najtežim danima prve komšije širom sveta priskočile su u pomoć. To je dokaz da smo na pravoj strani. Želeo bih da se zahvalim svim narodima koji su pomogli.”, rekao je Haradinaj.
On je naglasio da su Albanci, u nesreći koja je zadesila Albaniju, pokazali da su jedinstveni više nego ikada do sada.
“Sever i jug, Kosovo i Albanija, vlast i opozicija za ljude kojima je pomoć neophodna. Reagovali smo kao država sa spasilačkim jedinicama”, rekao je Haradinaj.
Ceremoniji dodele odlikovanja prisustvuju predsednik Albanije Iljir Meta kao i druge političke ličnosti.
0 komentara