Hoti: Bob Dol je pomogao u najtežim trenucima za Kosovo
Izvor: Tweeter
Kosovski premijer Avdulah Hoti prisustvovao je danas, zajedno sa američkim ambasadorom Filipom Kosnetom, otkrivanju biste američkom senatoru Bobu Dolu u Prištini.
Hoti je na Tviteru objavio da je Dol bio jedan od prvih američkih zvaničnika koji je posetio Prištinu i tadašnjeg predsednika Ibrahima Rugovu.
"Danas smo otkrili statuu senatora Boba Dola u Prištini. On je jedan od prvih visokih američkih zvaničnika koji je posetio Prištinu i predsednika Rugovu u najtežim danima kada je postavljen kamen temeljac države Kosovo, kao i večno prijateljstvo sa SAD.
Svečanom činu otkrivanja biste prisustvovao je i ambasador SAD u Prištini Filip Kosnet koji je rekao da je Dol dao veliki doprinos slobodi Kosova.
0 komentara