Jović i Markovićeva najavili: Nova zgrada Doma zdravlja i sanitetska vozila za zdravstvene službe u Ugljaru

Slađana Marković Stojanović, pomoćnica direktora Kancelarije za KiM
Izvor: Kosovo Online

Domovi zdravlja Priština i Kosovo Polje, koji su posle rata izmešteni u Ugljare, dobiće dva sanitetska vozila, dok će izgradnja višenamenskog objekta u koji će se smestiti Dom zdravlja, opštinska administracija i Dom kulture biti privedena kraju, najavila je danas u Ugljaru pomoćnica direktora Kancelarije za KiM Slađana Marković Stojanović, dodajući da je za ove projekte finansijska sredstva obezbedila Vlada Republike Srbije.

Trećeg dana posete centralnom Kosovu zamenik direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Damjan Jović, u pratnji pomoćnice direktora Slađane Marković Stojanović, načelnika Kosovskog upravnog okruga i predsednika Opštine Gračanica obišao je opštinu Kosovo Polje gde je održao sastanak sa direktorima ovdašnjih obrazovnih i zdravstvenih ustanova i predsednikom PO opštine Kosovo Polje Ljubišom Ćirkovićem.

Kancelraija za KiM svoje prisustvo i rad želi da unarpedi zbog čega su u nekoliko poslednjih meseci pojačane aktivnosti držanih službenika na terenu, poručila je danas u Ugljaru pomoćnica direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju Slađana Marković Stojanović.

“U pratnji načelnika okruga i gradonačelnika pokušavamo da dođemo do svake naše srpske porodice i saslušamo njihove probleme”, rekla je Maković Stojanović i najavila ulaganja u cilju poboljšanja života građana.

“Takođe najavljujem da će Dom zdravlja Priština sa sedištem u Prištini koji brinu o naših 30 porodica koje se nalaze u Prištini dobiti sanitetsko vozilo, to smo dogovorili i za Dom zdravlja Kosovo Polje sa sedištem u Ugljaru, takođe da dobiju novo sanitetsko vozilo. Ono što je ovde jako veliki i značajni projekat finansiran od Republike Srbije to je izgradnja, odnosno završetak višenamenskog objekta ovde u Ugljaru, gde će biti smeštan novi zdravstveni centar, odnosno Dom zdravlja koji sada koristi zgradu koja je apsolutno neadekvatna. Opština, koja takođe koristi i plaća u zakup kuću koja nije adekvatna njihovim potrebama i Dom kulture koji će biti smešten u istom objektu", rekla je pomoćnica direktora Kancelarije za KiM.

Marković Stojanović je istakla da pomenuta ulaganja u ovoj opštini neće biti i jedina. Naglasila je da je Kancelarija za KiM finansira i brojne projekte iz poljoprivrede u cilju pomoći preostalim Srbima u ovoj opštini.

Predstavnici Kancelarije za Kosovo i Metohiju danas su u Ugljaru kod Kosova Polja obišli i sedmočlanu porodicu Dejana Stolića koja se izdžava od poljoprivrede. Dečiji dodatak je jedino primanje koje Stolići dobijaju.

“Živi se kako se mora, nije sjajno, kako se ima tako se živi prema svojim mogućnostima. Obećali su da će nam pomoći u vidu školovanja dece i u vezi stambenog pitanja da se nekako reši to”, kaže Dejan Stolić.

Posle posete porodici Stolić iz Ugljara Jović i Marković Stojanović u pratnji lokalnih predstavnika vlasti obišli su i socijalno ugrožene porodice Dejena Filipovića iz Kuzmina i Sanje Simijonović iz Batusa.