Kfor: Italijanski i albanski vojnici iz Regionalne komande Zapad izveli marš u okviru obuke
Italijanski i albanski vojnici iz Regionalne komande Zapad Nato misije Kfor izveli su marš ka visovima iznad kampa „Vilađio Italija”, saopšteno je iz Kfora.
Kako se navodi, vežba, sprovedena u složenim i realističnim uslovima, obuhvatila je obuku u kretanju po zemljištu korišćenjem različitih navigacionih pomagala za identifikaciju orijentira na terenu.
„Ova aktivnost doprinela je očuvanju spremnosti za delovanje u planinskim uslovima i učvrstila interoperabilnost i koheziju među multinacionalnim kontingentima RC-W”, naglašava se u saopštenju objavljenom na Fejsbuku.
Dodaje se da Kfor nastavlja da sprovodi svoj mandat - zasnovan na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti UN iz 1999. godine - kako bi doprineo bezbednom i sigurnom okruženju za sve ljude i zajednice koje žive na Kosovu i slobodi kretanja, uvek i nepristrasno.
„Kfor deluje u bliskoj koordinaciji sa Kosovskom policijom i Misijom Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu (Euleks), u skladu sa njihovim ulogama u okviru bezbednosnog odgovora”, zaključuju iz Kfora.
0 komentara