Miroslav Ivanović: Oliverovo ime nekome para uši
"Nažalost, sve moje reči se obistinjuju. Prolazi i treća godina i pravog rezultata istrage za izvršiteljem i nalogodavcem nema. Nema pomaka", rekao je za RTV Kim Miroslav Ivanović, brat ubijenog lidera GI SDP Olivera Ivanovića.
"Podaci u javnosti o tome da li se i koliko traga polako jenjavaju, što govori da svim akterima u toj priči očigledno nije u interesu da se bilo šta blagovremeno otkrije. Kažem blagovremeno, upravo iz razloga što vreme očigledno ide na ruku upravo onima koju su izvršili taj gnusan čin", rekao je Ivanović.
On smatra da protok vremena relativizuje dokaze i činjenice oko celog događaja.
"To potvrđuje i ono o čemu sam razmišljao na samom početku, da nema ozbiljne političke zainteresovanosti da se na tom planu nešto uradi, da će to najverovatnije vreme pokriti, i da se do prave istine neće doći", kazao je Miroslav.
Dodao je da se to dešava bez obzira što je sa strane i Prištine i Beograda bilo ozbiljnih najava da će se ubistvo njegovog brata rasvetliti.
"Ne, sasvim sigurno. Makar se ja ne nadam, koliko sa svoje pozicije uspevam da analiziram sve to skupa. Očigledno je, to skoro nećemo doživeti. Bez obzira na to što je i sa jedne i druge strane bilo ozbiljnih najava. Sumnjam, sve je to bilo (rečeno) u trenucima nekih potreba ili za ostvarenje političkih ciljeva, a ne zarad otkrivanja prave istine", naveo je on i dodao da porodica ne može mnogo da učini.
"Šta god bismo želeli, pokušali, mislim da bismo i sami došli u sukob sa zakonom, a to najmanje želimo. Jedino što nam preostaje je to ime koje očigledno para uši i bode oči nekome, da to ime pominjemo i da insistiramo sa svojih pozicija da se na tome nešto i dalje radi", zaključio je Miroslav Ivanović.
Lider GI SDP Oliver Ivanović ubijen je 16. januara 2018. ispred sedišta svoje političke opcije u severnom delu Kosovske Mitrovice oko 8 časova ujutru. Tri godine nakon ubistva ne zna se ko su počinioci ni nalogodavci.
1 komentara