Nagrade za najbolje đake povodom Dana opštine Zvečan

nagrađeni đaci zvečan
Izvor: Radio Kosovska Mitrovica 

Povodom predstojećeg Petrovdana, Dana opštine Zvečan, šestoro najboljih đaka iz ovog grada, nagrađeno je danas prigodnim nagradama, prenosi Radio Mitrovica Sever.

Zahvalnice i novčanu nagradu učenicima je uručila nečelnica Odeljenja društvenih delatnosti u opštini Zvečan Ljiljana Aksentijević i tom prilikom im poželela puno uspeha u daljem školovanju.

"Želim vam puno uspeha u daljem školovanju u nadi da ćete da budite jako vredni i dobri kao što ste bili do sad i želim vam da i u budućnosti, budete dobri predstavnici vaših škola, naše opštine i države Srbije", rekla je Aksentijević.

Od ukupno šest nagrada, pet je uručeno đacima generacije u protekloj školskoj godini, a dodeljena je i jedna  specijalna nagrada za postignute rezultate na međunarodnim muzičkim manifestacijama.

"Veoma sam zadovoljan postignutim rezultatima i time što sam đak generacije. Svoje školovanje nastaviću u Gimnaziji u Novom Sadu, i nadam se da ću i tamo uspeti da postignem rezultate kakve sam ovde postigao", kaže najbolji đak  među osmacima OŠ "Vuk Karadžić" Rastko Todorović. 

Najbolji đak završne godine u Srednjoj tehničkoj školi u Zvečanu bio je Nikola Bojanić, koji je rekao, školovanje će nastaviti na Kosovu.

"Prelep je osećaj završiti školu u Zvečanu. Puno novih iskustava, a trenutno, upisao sam za tehnologa u Kosovskoj Mitrovici i nadam se da ću kao i u Zvečanu, ređati uspehe", kaže Bojanić.

Opština Zvečan ove godine obeležava 29 godina postojanja, ali zbog pogoršanja epidemiološke situacije, program obeležavanja Dana opštine je otkazan.