RVP „Mitrovica“: Prekid snabdevanja pijaćom vodom zbog zamućenja, raspoređene cisterne

Cisterna
Izvor: Kosovo Online

Snabdevanje vodom za piće u području koje opslužuje Regionalno vodovodno preduzeće „Mitrovica“ prekinuto je zbog zamućivanja vode koja dolazi iz kanala Ibar-Lepenac.

Prema saopštenju preduzeća „Ibar-Lepenac“, klizišta duž kanala direktno su uticala na kvalitet vode, čineći je nepodobnom za prečišćavanje u postrojenjima RVP „Mitrovica“. 

Ova kompanija navodi da rad postrojenja za prečišćavanje vode zavisi od tehničkog stanja kanala i parametara vode, koji trenutno ne ispunjavaju potrebne tehničke uslove. 

Ekipe preduzeća „Ibar-Lepenac“ su na terenu i rade na sanaciji situacije. 

VP „Mitrovica“ je saopštilo da će, čim se situacija stabilizuje i voda ispuni kriterijume za prečišćavanje, odmah nastaviti proces prečišćavanja i distribuciju vode potrošačima. 

Kompanija poziva građane na razumevanje dok se vodosnabdevanje u potpunosti ne normalizuje. 

RVP „Mitrovica“ obaveštava građane da će se distibucija vode vršiti putem cisterni koje će biti postavljene od 15 časova u blizini Srednje škole „Elena Đika“.