Sindikati traže sastanak sa političkim liderima zbog Zakona o platama
Izvor: Mondo
Nakon odluke ombudsmana da Zakon o platama, čija je primena najavljena od 1. decembra, da na razmatranje Ustavnom sudu Kosova sindikati obrazovanja, zdravlja i kosovske policije zatražili su hitan sastanak sa najvišim državnim zvaničnicima, prenosi Ljajmi.
„Ovaj sastanak potreban je za informisanje tri sindikata o mogućim posledicama u slučaju nesprovođenja Zakona o platama. Sastanak bi trebalo da bude održan najkasnije do utorka“, piše u zajedničkoj izjavi tri sindikata koja su potpisali predsednici Rahman Jašaraj, Bljerim Sila i Šaban Tašoli.
Predstavnici sindikata uputili su zahtev za sastanak kosovskom predsedniku Hašimu Tačiju, odlazećem premijeru Ramušu Haradinaju i liderima vodećih političkih partija Aljbinu Kurtiju, Isi Mustafi, Kadriju Veseljiju i Fatmiru Ljimaju.
0 komentara