DFC o poseti Kosovu: Unapređujemo sporazum iz Vašingtona

grenel hoti boler
Izvor: Reporteri.net

Kancelarija Američke razvojne finansijske korporacije (DFC) izdala je saopštenje u vezi sa posetom Kosovu u kojem se, između ostalog kaže da je cilj posete pre svega bila podrška Vašingtonskom sporazumu, kao i da je DFC potpisao zajednički memorandum sa kosovskom vladom sa kojom će raditi na povećanju investicija u privatnom sektoru, prenosi portal Reporteri.

Deset članova američke delegacije, uključujući visoke zvaničnike američke DFC, posetili su Kosovo pre nekoliko dana kako bi primenili sporazum potpisan 4. septembra u Beloj kući.

"Delegacija američke vlade, koju je predvodio glavni izvršni director DFC Adam Boler, posetila je prošle nedelje Grčku, Kosovo, Srbiju, Izrael i Maroko radi unapređenja najnovijih ekonomskih sporazuma i ulaganja u privatni sektor za podršku globalnom razvoju i spoljnoj politici SAD“, navodi se u saopštenju kompanije DFC.

Kako se dalje navodi, poseta Srbiji, ali i Kosovu je bila u cilju podrške Vašingtonskom sporazumu.

"Delegacija je posetila Kosovo i Srbiju da bi podržala sporazum od 4. septembra, kojim je uspostavljena ekonomska normalizacija, istorijski i veliki trenutak koji će podstaći ekonomski razvoj u regionu. Na Kosovu, DFC je potpisao zajedničku izjavu sa vladom i radiće na povećanju investicija u privatni sektor na Kosovu za jačanje vazdušne, železničke i putne infrastrukture, ako i u energrtskom sektoru, industrijskom, sektoru tehnologija i turizma”, kaže se u saopštenju.