Imer Zogaj dobio poziv Haškog suda
Izvor: N1 Info
Bivši pripadnik Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), Imer Zogaj dobio je poziv za saslušanje od strane Specijalnog suda u Hagu.
Zogaj je rekao da će se odazvati pozivu Specijalnog suda u Hagu 21. januara ove godine i to u svojstvu svedoka.
“U celoj svojoj patriotskoj životnoj aktivnosti nikada se nisam osetio više cenjen i poštovan nego kada sam bio deo OVK”, rekao je on.
Naveo je da ni jedno pismo neće umanjiti i uticati na njegovu prošlost.
Tokom 2019. godine Specijalni sud je poslao preko 250 poziva bivšim vojnicima OVK kao i običnim građanima Kosova. Neki su pozvani kao osumnjičeni, dok su mnogi pozvani samo u svojstvu svedoka.
Takođe, neki od komandanata OVK bili su pozvani u Specijalni sud, uključujući kosovskog premijera Ramuša Haradinaja i bivšeg predsednika kosovske skupštine Kadrija Veseljija.
0 komentara