Kosovska policija privela 28 osoba zbog kršenja epidemioloških mera
Zbog nepoštovanja mera o ograničenom kretanju, koje su donete usled pandemije koronavirusa, u poslednja 24 sata kosovska policija privela je 28 osoba, a najviše prekršaja zabeleženo je u Prizrenu, gde je pritvoreno 17 osoba, prenosi Koha.
U Gnjilanu je slobode lišeno sedmoro ljudi, dok su u Peći pritvorena tri lica, a u Đakovici jedna osoba.
Nakon prvobitnih 90 minuta, koliko su građani mogli da provode van svojih kuća, uz raspored po broju u ličnoj karti, kao ublažavanje mera usledila je odluka od dozvoljenih tri sata, uz nošenje zaštitne opreme, a dozvoljen je i rad jednog broja preduzeća. Propisane mere su na snazi do 18. maja, kada se očekuje druga faza koja će, kako je planirano, trajati do 2. juna.
Ipak, iz kosovskog Ministva zdravlja upozoravaju da bi, ukoliko se poveća broj novoobolelih od koronavirusa, moglo doći i do pooštravanja mera izolacije.
Prema podacima Nacionalnog instituta za javno zdravlje, na Кosovu je potvrđeno 927 slučajeva koronavirusa, izlečen je 671 pacijent, a 29 je preminulo.
0 komentara