Dvojica Albanaca sa Kosova na listi „najopasnijih“ u SAD
Ministarstvo za unutrašnju bezbednost SAD objavilo je opsežan spisak imena najopasnijih stranih kriminalaca koje je uhapsila američka Služba za imigraciju i carine (ICE), a među njima se nalaze i dvojica Albanaca sa Kosova, prenosi Kljan Kosova.
„Pod vođstvom podsekretara Noema, pripadnici Ministarstva za unutrašnju bezbednost i Službe za imigraciju i carine ispunjavaju ispunjavaju obećanje predsednika Donalda Trampa i sprovode masovne deportacije, počevši od najgorih od najgorih, uključujući i ilegalne imigrante koje vidite ovde“, navodi se u saopštenju objavljenom na veb stranici američkog Ministarstva.
Jedan od dvojice građana Kosova koji su se našli među njima je Besart Hodža, koji je osuđen u skladu sa Zakonom o organizacijama pod uticajem reketara i korumpiranim organizacijama, piše Kljan Kosova.
Kako je američki Stejt department napomenuo u saopštenju, Hodža je na internetu bio poznat pod nadimkom „Pica“, a u optužnici se navodi da je grupa čiji je član bio delovala je pod motom „U prevaru verujemo“ (igra reči iz natpisa na novčanicama američkog dolara „U Boga verujemo“).
Grupu je 2010. godine osnovao Svjatoslav Bondarenko, 34-godišnjak iz Ukrajine.
Američke vlasti su saopštile da se većina članova grupe nikada nije srela i da su se poznavali po svojim onlajn nadimcima.
Drugi uhapšeni je Nikola Lješaj. On je uhapšen u Mursvilu u Severnoj Karolini i osuđen je za krivično delo „napad“.
U međuvremenu, i četvorica Albanaca su takođe na listi najopasnijih. To su Vasilj Vukaj, koji je osuđen za ubistvo, a uhapšen u Kaliforniji, zatim Florjan Deljija - osuđen za napad, a uhapšen u Njujorku, kao i Aduš Mučaj, koji je takođe osuđen za napad, a uhapšen u Juti i Marijan Makaj, koji je osuđen za krađu, narušavanje javnog reda i mira i terorističke pretnje, a uhapšen je u Kaliforniji.
0 komentara