Kosovska policija: Pet osoba uhapšeno zbog šverca lekova vrednih 150.000 evra
Pet osoba uhapšeno je u petak, uključujući dva carinika, zbog sumnje da su uvozili lekove na Kosovo bez neophodnih procedura. Prema saopštenju kosovske policije, vrednost ove robe je oko 150.000 evra, prenosi Koha.
Policija je u saopštenju za javnost navela da su trojicu osumnjičenih priveli policijski službenici Policijske stanice Kosovo Polje. Osumnjičeni su privedeni sa većom količinom lekova, koji su navodno uneti preko Međunarodnog aerodroma Priština bez prolaska potrebnih procedura.
Nakon evidentiranja robe, njihove količine i vrste, inspektori su procenili da je vrednost oduzetih lekova oko 150.000 evra.
Osumnjičeni su dva državljana Turske i jedan sa Kosova. Protiv njih je pokrenut postupak za krivična dela „Proizvodnja i stavljanje u promet štetnih medicinskih proizvoda“ i „Krijumčarenje robe“. Nakon obavljenog razgovora, trojici osumnjičenih je odlukom tužioca određen pritvor.
U sklopu slučaja, saslušana su dva carinika zaposlena na aerodromu zbog sumnje da su izvršili zloupotrebu službenog položaja. Jedan od njih je priveden, a drugi je pušten da se brani sa slobode u redovnom postupku.
0 komentara