Priveden ultradesničar koji je krenuo na protest u Beograd sa puškom i municijom
Novosadska policija privela je pripadnika neformalne ultradesničarske grupe "Narodne patrole" iz Bačke Palanke Dejana Bobočeka, kod koga je pronađena puška sa optičkim nišanom i municijom, potvrđeno je Tanjugu u MUP-u.
Boboček je uhapšen kada je krenuo za Beograd na protest protiv navodne izdaje Kosova, koji je za večeras najavljen ispred Predsedništva, a koji organizuju pripadnici "Narodnih patrola".
Akciju su izvršili pripadnici MUP-a u saradnji sa Bezbednosno-informativnom agencijom.
Kako prenose mediji, skup protiv navodne izdaje Kosova ispred Prdsedništva Srbije organizuje Damjan Knežević, pripadnik takozvanih Narodnih patrola, ultradesničarske organizacije koja se na beogradskim ulicama obračunava sa migrantima.
Knežević, dodaju mediji, poznat je i po tome što se hvali svojim vezama sa Vagner grupom, a početkom decembra pohvalio se posetom svoje neformalne organizacije centru paravojne grupe Vagner u Sankt Peterburgu.
MUP: Privedeni osumnjičeni u čijem vozilu je pronađeno oružje karabin
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova i BIA zaustavili su u Sremskoj Kamenici automobil "citroen", kojim je upravljao D. B (1987), a na suvozačevom mestu je sedela J. Š. (1992), i u kojem su pronašli oružje karabin.
Kako se navodi u saopštenju MUP-a, prilikom kontrole i pregleda lica u vozilu je ispod zadnjeg sedišta pronađen karabin, sa postavljenim optičkim nišanom i više komada municije.
Kako se sumnja, navedena lica su krenula za Beograd na javno okupljanje ispred zgrade Predsedništva zakazano za 18 časova.
"Osumnjičeni su privedeni. Nastavlja se dalji rad", dodaju u MUP-u.
0 komentara