Uhapšen gradonačelnik Istoka: Advokat kaže pritvor nije po zakonu

Haki Rugova
Izvor: Reporteri

Gradonačelnik Istoka Haki Rugova, njegov bivši zamenik Ljuljzim Bljakaj i pravnik Faton Bujupijem, privedeni su danas po nalogu Osnovnog tužilaštva u Peći, potvrdio je za portal Gazeta Sinjali, Rugovin advokat Besnik Beriša, navodeći da je njegovo zadržavanje u policiji nezakonito, prenosi Reporteri.

„Da, tačno je da je popodne gospodin Rugova bio u pratnji policije, po nalogu Osnovnog tužilaštva u Peći, kako bi pojasnio potpisivanje ugovora od strane bivšeg zamenika gradonačelnika Ljulzima Bljakaja. Iz onoga što sam uočio tokom razgovora i dokaza policijskih istražitelja, apsolutno sam uveren da gospodin Rugova nije počinio nijedno krivično delo, već je strogo poštovao zakone o lokalnoj samoupravi, statut opštine i druge zakone “, rekao je Beriša.

On je dodao da bi Rugovin pritvor mogao biti motivisan i drugim razlozima , da nije razuman i da nije zasnovan na zakonu.

„Uprkos činjenici da je večeras u svojstvu osumnjičenog i pritvorenika, u poštenom i pravnom postupku biće dokazano da je on žrtva nezakonitog naloga za pritvor, a ne da je prekršio zakon u slučaju koji se istražuje. Gospodin Rugova će se uskoro vratiti svojoj porodici i poslu, kao gradonačelnik, a potvrdiće se da tužilaštvu nedostaje objektivnost u tumačenju zakona“, rekao je Beriša.