Specijalno tužilaštvo Kosova: Uhapšene dve osobe zbog zloupotreba u javnim nabavkama
Izvor: Gazeta Express
Po nalogu Specijalnog tužilaštva Kosova jutros su uhapšene dve osobe, A.G. i R.Z, zbog sumnje za zloupotrebu u procesu javnih nabavki.
Kako se navodi u saopštenju tužilaštva, A.G. je osumnjičen za krivično delo „zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja“, dok je R. Z. osumnjičen za „zloupotrebu i prevaru u javnim nabavkama“.
Policijski istražitelji su izvršili racije na nekoliko lokacija u Prizrenu i Uroševcu, uključujući prostorije javnog preduzeća „Eko Ređioni“, kao i jedne privatne firme.
„Pretres je sproveden kao važan proceduralan korak, u okviru istrage koju Specijalno tužilaštvo Kosova sprovodi u vezi sa sumnjama na tendersku aktivnost. Tokom izvršenja naloga za pretres, među dokazima su pronađeni i zaplenjeni automatska puška AK-47 i novac“, dodaje se u saopštenju.
0 komentara