Uhapšeno 10 osoba zbog šverca oružja i droge sa Kosova u Albaniju

Ilegalno oružje
Izvor: Kosovska policija

Policija u Albaniji uhapsila je deset osoba tokom akcije usmerene protiv šverca oružja i droge sa Kosova, dok su za još dve osobe raspisane poternice, prenosi Front onlajn.

U okviru operacije kodnog naziva „Pazl“, koja je bazirana na informacijama prikupljenim tokom istrage nekoliko državljana osumnjičenih za krijumčarenje vatrenog oružja, uglavnom sa Kosova u Tiranu, uhapšeni su Emirelj Tuša, Leandro Hadžijaj, Fabricio Berberi, Rikardo Hajdaraj, Visar Murati, Kevin Faruku, Geraldo Muraj i Adriano Šehu.

Za Aljtinom Pajazitijem i Kadrijem Prušijem raspisana je poternica.

Sumnja se da su njih dvojica obezbeđivala vatreno oružje, pretežno na Kosovu, ali i u različitim gradovima Albanije, te ih potom dopremala u Tiranu radi prodaje.


Tokom istražnog perioda, u okviru ovog postupka, 1. aprila uhapšeni su Pajaziti i Pruši pošto su zatečeni sa dva komada vatrenog oružja za koja se sumnja da su prokrijumčarena sa Kosova radi prodaje u Tirani.

Prilikom pretresa kuće osumnjičenog Kevina Farukua policija je pronašla i zaplenila 2.077 semenki kanabisa.