Uhapšeno 12 osumnjičenih za falsifikovanje dokumenata i šverc migranata
Uprava za istragu organizovanog kriminala u kosovskoj policiji i Specijalno tužilaštvo sproveli su policijsku akciju u oktobru prošle godine, u okviru koje je do danas uhapšeno 12 osoba, prenosi Gazeta ekspres.
Na zajedničkoj konferenciji specijalni tužilac Habibe Saljihu i direktorka za organizovani kriminal Fljorie Hajra izneli su detalje o akciji koja je jutros pokrenuta.
"Današnja akcija je nastavak one iz oktobra. Troje je uhapšeno. Osumnjičeni su za krivična dela zločin i organizaciju, falsifikovanje dokumenata i šverc migranata i za posebne slučajeve falsifikovanja", rekao je tužilac.
Hajra je rekla da je provereno 12 lokacija i uhapšeno devet ljudi. Od tri pritvorenika iz oktobra, broj uhapšenih se povećao na 12, navela je ona.
"Pronađene su laboratorije opremljene opremom i materijalom za proizvodnju falsifikovanih dokumenata, kao što su pasoši, lične karte. Sve to za više od 16 različitih zemalja, uglavnom Evropske unije. Imamo 12 osumnjičenih koji su u pritvoru po nalogu tužioca. Ostali su u pritvoru po nalogu suda. Istrage su sprovedene sa Europolom, Albanijom i nekim zemljama EU“, dodala je ona.
Sva uhapšena lica su državljani Kosova.
0 komentara