Izborni debakl DSK, Abdidžiku: Nismo očekivali ovakav rezultat

abdidžiku 28 12 2025 uveče
Izvor: Kosovo Online

Demokratski savez Kosova je, prema preliminarnim podacima CIK-a, trećeplasirana stranka na izborima, ali beleži značajan pad podrške, s obzirom da nije osvojila najviše glasova ni u jednoj od opština, čak i ni u onima koje vode gradonačelnici iz te stranke, preneo je Reporteri. Lider DSK Ljumir Abdidžiku poručio je da to nije rezultat kakav su očekivali, ali da se mora poštovati.

Rezultati sa prebrojanih više od 91 odsto biračkih mesta, pokazuju da je DSK osvojio 13,89 procenata podrške birača, preneo je Reporteri 

Lider DSK Ljumir Abdidžiku izjavio je na konferenciji za novinare da rezultat izbora nije onakav kakav je očekivao, ali da se mora poštovati.

On je najavio da će sazvati skupštinu DSK kako bi se utvrdila i njegova odgovornost, kao predsednika stranke.

„Želim da se nadam da sam dostojanstveno predstavljao DSK. Jedna stvar koju ću pamtiti je da je DSK bio i ostaće dom Kosova. U ovom trenutku izazova, DSK je potrebno jedinstvo. Mora više da sluša, da se više obnavlja. Zato ću odmah sazvati skupštinu stranke i predstaviti sva pitanja i odgovornost koju snosim kao predsednik“, rekao je Abdidžiku, prenosi Reporteri.

Dodao je da nije uspeo da odvede DSK tamo gde je verovao da treba da bude.

„Rezultat nije ono što smo očekivali, što sam želeo da vidim. To je trenutak za duboko razmišljanje,  odgovornost. Kada građani govore, moramo ih slušati“, rekao je Abdidžiku.

Naveo je i da je svih godina koliko je na čelu stranke, postupao onako kako je smatrao da je najbolje.

„Međutim, danas moram otvoreno reći da nisam uspeo da odvedem DSK tamo gde sam verovao da treba da bude. Vodili smo dostojanstvenu kampanju kojoj nije nedostajala posvećenost, ali ovo je sud građana. Građani su uvek u pravu“, rekao je Abdidžiku.