CIK: Završeno prebrojavanje glasova sa parlamentarnih izbora

Glasovi
Izvor: Kosovo Online

U Centru za prebrojavanje i rezultate Centralne izborne komisije večeras u 21 sat završen je proces prebrojavanja glasova sa parlamentarnih izbora održanih 9. februara.

Očekivalo se da će prebrojavanje biti završeno danas u 19 sati, ali je završeno sa dva sata zakašnjenja, zbog jedne kutije, iz koje se glasovi nisu mogli prebrojati zbog problema u sistemu, prenela je Koha.

Portparol CIK-a Valjmir Eljezi rekao je da je u 21 sat završen proces prebrojavanja više od 15.500 glasačkih listića sa uslovnog glasanja i onih koje su prikupili mobilni timovi, što su ujedno i poslednji glasački listići koji se prebrojavaju.

Eljezi je rekao da je po članu 105. Zakona o opštim izborima, CIK dužan da sačeka najmanje 48 sati pre objavljivanja konačnih rezultata.

„Taj član predviđa mogućnost podnošenja pritužbi Izbornom panelu za žalbe i predstavke, u roku od 48 sati, u vezi sa administracijom prebrojavanja koje je obavljeno u Centru za brojanje i rezultate. Danas je poslednji dan prebrojavanja glasova, pa taj rok počinje da teče od večeras u 21 čas“, rekao je Eljezi.

U odgovoru na zahtev Osnovnog tužilaštva u Mitrovici, Eljezi je rekao da će CIK sutra ponovo prebrojati glasačke listiće političkog subjekta u opštini Vučitrn, a da više detalja o tom pitanju može da da tužilaštvo.

„Dok CIK sačeka rok za podnošenje žalbe IPŽP-u, biće izvršeno traženo ponovno brojanje“, dodao je Eljezi.