Eljezi: Počelo prebrojavanje uslovnih glasova

Valjmir Eljezi
Izvor: Kosovo Online

Portparol Centralne izborne komisije Valjmir Eljezi saopštio je da je počelo prebrojavanje uslovnih i glasova osoba sa posebnim potrebama, prenosi Reporteri.

Na prebrojanih više od 20 odsto uslovnih glasova, sa ukupno 13 biračkih mesta, podacima pokazuju da je Samoopredeljenje osvojilo 48,3 odsto tih glasova, DPK 18,37, DSK 13,45 i ABK 11,81 procenat.

„Mogu da potvrdim da je večeras u 20 sati u Centru za prebrojavanje glasova počelo brojanje glasačkih listića sa uslovnog glasanja i glasova osoba sa posebnim potrebama. Prema preliminarnim podacima, od 57 uslovnih biračkih mesta, u 38 opština, u sistemu je identifikovano više od 9.900 birača za uslovno glasanje, dok je broj registrovanih birača sa posebnim potrebama bio 2.860“, precizirao je Eljzi, a preneo Reporteri.

Na izborima je bilo ukupno 57 biračkih mesta za uslovno glasanje.

U međuvremenu, u Centru za prebrojavanje glasova se procenjuju i verifikuju pakete sa glasačkim listićima koji su 2. januara povučeni iz poštanskih sandučića u Pragu, Londonu, Parizu, Zagrebu, Stokholmu, Istanbulu, Njujorku, Kanberi i Kopenhagenu.

Odaktle je povučeno još 8.180 paketa sa glasačkim listićima, koji su danas stigli na Kosovo.

„Nakon procene i verifikacije, CIK će prebrojati odobrene glasačke listiće. Takođe, CIK je danas završio proces povlačenja paketa sa glasačkim listićima koji pripadaju glasanju putem pošte van Kosova, i to iz 13 poštanskih sandučića u Tirani, Berlinu, Beču, Bernu, Briselu, Hagu, Podgorici, Oslu, Skoplju, Otavi, Ljubljani, Rimu i Prištini. Povučeno je 11.867 paketa sa glasačkim listićima, koji će, kada stignu na Kosovo, biti podvrgnuti istim procedurama, pre brojanja“, rekao je Eljezi.