Abdidžiku proglasio pobedu DSK u pet opština; Rama: U Prištini demokratska kultura pobedila kult pojedinca

Ljumir Abdidžiku
Izvor: Kosovo Online

Kandidat Demokratskog saveza Kosova za gradonačelnika Prištine Perparim Rama proglasio je pobedu. Rama je izjavio da je ovo „najveća pobeda koju jedan glavni grad može da ima“ i da je danas pobedio građanin koji je tražio saradnju, a ne blokadu, prenosi Reporteri.

„Moja Priština, grad mog srca. Večeras je praznik našeg grada, praznik nade, jedinstva i demokratije. Počela je volja za razvoj, jedinstvo i građanske vrednosti. Ovo je pobeda zrelosti Prištine. Danas je pobedio građanin koji je tražio saradnju, a ne blokadu. Pobedila je demokratska kultura nad kultom pojedinca. Ovo je najveća pobeda koju jedan glavni grad može da ima“, rekao je Rama na konferenciji za medije.

Obratio se i svom protivkandidatu iz Pokreta Samoopredeljenje Hajruli Čekuu.

„Sa poniznošću vam zahvaljujem na ukazanom poverenju. Vaš glas me čini počastvovanim, ali mi donosi i dvostruku odgovornost. Želim da pozdravim mog protivkandidata i pozovem ga da reaguje u građanskom duhu. Prištini je potrebna saradnja, a ne blokada. Građani su rekli, a njihova reč je konačna“, rekao je Rama.

Demokratski savez Kosova proglasio je pobedu i u Peći, Vitini, Dragašu i Juniku u drugom krugu, dok je u prvom krugu već osvojio vlast u Lipljanu i Istoku.

„Sa ukupno sedam opština, DSK je partija koja će upravljati najvećim brojem opština u zemlji“, istakao je lider DSK Ljumir Abdidžiku na konferenciji za medije.

Dodao je da su pobedili radom, idejama i posvešćenošću.

„Želim da posebno zahvalim 47.000 birača iz Prištine koji su još jednom potvrdili našu pobedu. Današnja pobeda nije samo pobeda DSK-a, već pobeda celog Kosova, pobeda nade i velike nacionalne obnove. Ovom pobedom želim da kažem da ovde uopšte nema gubitnika. Perparim Rama je gradonačelnik svakog građanina Prištine, kako onih koji su glasali za nas, tako i onih koji nisu. Premalo smo da bismo se delili i razjedinjavali“, rekao je Abdidžiku.