Sadiku: Očekujem da DSK osvoji više od 20 odsto glasova na ovim izborima

Ermalj Sadiku
Izvor: PrintScreen Klan Kosova

Član Demokratskog saveza Kosova Ermalj Sadiku rekao je da očekuje da DSK osvoji više od 20 odsto glasova na izborima 7. juna.

„Ja nisam neko ko predviđa ove brojke. Očekujem da pređemo 20 odsto. Moramo pokazati da rastemo, politika je maraton. Očekujem više od 20 odsto glasova“, izjavio je on za Front onlajn.

Dodao je da ne može tačno da predvidi konačan rezultat, ali je naglasio da bi svaki rezultat iznad tog nivoa bio značajan za DSK.

„Da li je to 40 posto, 70 posto ili 21 posto, ne znam, ali to su moja očekivanja“, rekao je Sadiku.

Kandidat DSK za premijera Ljumir Abdidžiku saopštio je da će sutra u 18 časova zajedno sa Vjosom Osmani održati zajednički skup koji je nazvao skupom ujedinjenja.

Abdidžiku je rekao da će se na tom događaju zajedno obratiti pristalicama DSK i dodao da će na listi biti 110 kandidata za poslanike.