Izbornom panelu podneto sedam žalbi u vezi sa izbornim procesom
Izborni panel za žalbe i predstavke primio je sedam žalbi u vezi sa objavljivanjem konačnih rezultata izbora održanih 28. decembra, preneo je Telegrafi.
Žalbe su podneli različiti politički subjekti i kandidati, uglavnom zbog nepravilnosti u izbornom procesu i načina odlučivanja CIK-a, rečeno je za Telegrafi u tom telu.
Žalbe su podnele Srpska lista, Nova demokratska stranka, koalicija PAI–PDAK–LPB, Bekim Hadžiju i Ujedinjena romska partija Kosova.
Srpska lista podnela je žalbu na odluku CIK-a da ne objavi konačne rezultate samo za tu partiju.
Kako se navodi, Nova demokratska stranka uložila dve žalbe zbog nepravilnosti tokom glasanja, a koalicija PAI–PDAK–LPB se žalila zbog nepravilnosti u vezi sa glasačkim listićima.
Kandidat DPK Bekim Hadžiju podneo je dve žalbe – jednu u vezi sa raspodelom poslaničkih mandata, a drugu zbog nepravilnosti tokom brojanja glasova pristiglih poštom.
Ujedinjena romska partija Kosova žalila se zbog nepravilnosti tokom procesa glasanja.
0 komentara