Ruski pisac Sergej Šargunov u Gračanici i Pasjanu

U organizaciji Izdavačke kuće Službeni glasnik iz Beograda, Međunarodnog beogradskog sajma knjiga i Doma kulture Gračanica, 25. i 26. oktobra u Gračanici i Pasjanu biće održana manifestacija - Sajam knjiga u gostima

Prvog dana publici u Domu kulture Gračanica jedan od najpoznatijih ruskih pisaca novije generacije Sergej Šargunov predstaviće svoj roman Album bez fotografija, saopšteno je iz Doma kulture u Gračanici.

Ruski pisac će narednog dana posetiti Pasjane, kod Gnjilana, gde će učestvovati u programu povodom prve godišnjice od kanonizacije Svete Bosiljke Pasjanske.

Sergej Šargunov je rođen u Moskvi 1980. godine, studirao je na Univerzitetu Lomonosov, po profesiji je novinar, a trenutno je deputat u Državnoj dumi Rusije.

Roman Album bez fotografija objavio je Službeni glasnik, u prevodu Milene Mićunović, i biće predstavljen na Beogradskom sajmu knjiga.