Vlasnik krava traži odštetu od opštine Prizren, tvrdi da je Crni Drim zagađen
Vlasnik krava u okolini Prizrena traži odštetu od te opštine jer, tvrdi, jedna krava mu je uginula dok je druga bolesna zbog toga što je reka Crni Drim zagađena, a zašta on krivi opštinske vlasti, prenosi Gazeta expres.
Jedna krava je umrla, a za drugu se čekaju rezultati testova, dok vlasnik Haki Saramati traži odšetetu od opštine Prizren.
Iako, prema rečima predsednika Saveza ribolovaca u opštini Prizren, Baškima Krasnićija, ovo nije prvi put da se voda zagađuje u ovoj reci, nikada to nije bio slučaj kao sad.
Prema njegovim rečima, pre nekoliko dana desio se pomor riba, ali su zabeleženi slučajevi uginuća krava koje su pile vodu iz reke, a on za to krivi privatne biznismene koji bacaju štetne hemikalije u reku.
Dodao je da je dokaze poslao policiji, te da se nada da će ovaj put pravosudni organi shvatiti slučaj ozbiljnije.
Međutim opštinski zvanićnici negiraju te tvrdnje tako da je Direktor Inspektorata Isljam Taći rekao je da je smanjenje nivoa vode u reci učinilo večim prisustvo kanalizacije u reci.
„Sakupljač otpadnih voda još uvek ne funkcioniše u opštini Prizren, tako da se otpadne vode ispuštaju u reku. Međutim, nikada nije bilo zagađenja na ovom nivou ", rekao je Taći
Dodao je da će, ukoliko se dokaže da su krave uginule od zagađene vode, opština nadoknaditi štetu.
0 komentara