Rama: "Otvoreni Balkan" nije moja privatna kompanija koju mogu da zatvorim ili otvorim

Edi Rama Dritan Abazović
Izvor: Screenshot

Premijer Albanije Edi Rama poručio je u Podgorici, na zajedničkoj konferenciji sa crnogorskim premijerom Dritanom Abazovićem, da inicijativa „Otvoreni Balkan“ nije njegova privatna kompanija koju može da zatvori ili otvori, i da je potrebno posvetiti se Berlinskom procesu, preneo je RTCG.

Na pitanje novinara da li je Albanija odustala od „Otvorenog Balkana“, Rama je kazao da je to zajednička inicijativa nekoliko zemalja.

“Otvoreni Balkan nije moja privatna kompanija koju mogu da otvorim i zatvorim, to je zajednička inicijativa nekoliko zemalja”, kazao je Rama.

Ponovio je da je „Otvoreni Balkan ispunio svoju misiju“, ali nije direktno odgovorio na pitanje napušta li Albanija tu inicijativu.

“Mi treba da budemo posvećeni Berlinskom procesu. Albanija je domaćin Berlinskog procesa i ne možemo sebi dozvoliti rasipanje pažnje i imamo šansu da u proces uključimo jedan finansijski plan EU”, kazao je Rama, nakon sastanka sa Abazovićem.

Abazović je istakao da podržava regionalnu saradnju i da je cilj da region ne ode korak unazad-

“Mi nismo osnivači te inicijative. Do sad smo bili posmatrači, ako oni nastave mi smo tu, ako ne, mi ćemo nastaviti saradnju kao do sada”, kazao je Abazović.