Advokat Miljković: Svedoci nisu videli da je Kostić preduzimao inkriminišuće radnje

Predrag Miljković
Izvor: Kosovo Online

Ispitivanjem svedoka tužilaštva pred Posebnim odeljenjem Osnovnog suda u Prištini danas je nastavljeno suđenje Zoranu Kostiću iz Prilužja i Draganu Miloviću iz Zvečana koji se terete za navodni ratni zločin protiv civilnog stanovništva 1999. godine u Vučitrnu.

U prepodnevnim časovima saslušana su dva svedoka tužilaštva.

Advokat Zorana Kostića, Predrag Miljković, istakao je da je tokom ročišta ustanovljeno da svedoci nisu videli da je Kostić preduzimao bilo kakve inkriminišuće radnje za vreme ratnih dešavanja.

Naveo je da su obojica svedoka dali svoje iskaze u policiji ranije, a jedan i u tužilaštvu.

„Ovo je sada četvrti po redu svedok tužilaštva koji ne govori ništa o radnjama Zorana Kostića, pa se mi sada sa pravom pitamo zašto je Zoran Kostić u pritvoru, zbog čega se vodi ovaj postupak protiv njega kada tužilaštvo posle ko zna koliko pretresa nije uspelo da dokaže niti jednu jedinu inkriminišuću radnju Zorana Kostića“, naveo je Miljković.

Advokat je podsetio na zdravstveno stanje Kostića.

„Radi se o čoveku koji ima 75 godina i koji ima velikih srčanih problema. Mislim da mu je trenutno možda malo lakše, ali je imao periode kada je bilo izuzetno teško i mi smo na sudu više puta zahtevali da mu se obezbedi operacija, odgovarajuća medicinska nega, angio sala, međutim, nismo naišli na razumevanja od suda, ne od sadašnjeg predsednika veća, nego od sudije u prethodnom potupku kada je to bilo, ali on sada nema mnogo izbora. Ja želim da on izdrži ovo suđenje u ovakvom stanju kakvom je, do kraja“, rekao je Miljković.

Naveo je da je sudu ranije predložio meru jemstva, s obzirom da se radi o starijem čoveku, međutim, napominje da o predlogu još nije odlučeno.

Zoran Kostić, Dragan Milović i Ilija Elezović koji je međuvremnu preminuo, uhapšeni su 20. septembra 2023. godine.

Kostić i Milović se od tada nalaze u pritvoru.