Analitičari: Kurtešijev jezik užasno verbalno nasilje

Sami Kurteši
Izvor: Koha ditore

Nakon što je član Centralne izborne komisije iz redova Samoopredeljenja Sami Kurteši izvređao novinare u Centru za brojanje i rezultate, nazivajući ih i „kriminalnim medijima unajmljenih ubica“, analitičar Bljerim Ljatifi kaže da način na koji se Kurteši izrazio više govori o njegovom karakteru nego o osobi kojoj je upućen, prenosi Gazeta ekspres.

Ljatifi dodaje i da Kurteši ne može da se kontroliše, te da je stalno ljut na svakoga ko misli drugačije od njega.

„Mislim da nije nameravao da takva izjava ode u medije. Ovo je divlji jezik, koji više govori o njegovom karakteru nego o osobi kojoj je upućen. Reč je o čoveku koji ne može da se kontroliše, koji je ljut na svakoga ko misli drugačije od njega. Ovo je jezička patologija, koja ima veze sa njegovom ličnošću. Dolaze novinari, pokušavaju da se informišu, a on odgovara na najbrutalniji mogući način. Ovo govori o njegovom stanju, njegovom karakteru“, rekao je Ljatifi.

Kaže i da su te izjave užasno verbalno nasilje.

„Definitivno je zabrinjavajuće da je sada nestala čak i minimalna etika javnih službenika, koja je postojala donedavno. Sada svako može da govori, optužuje i kaže bilo šta i ne preuzima odgovornost. Dakle, to je užasno verbalno nasilje“, rekao je Ljatifi.

Iz Samoopredeljenja niko nije reagovao na te izjave Kurtešija, a profesor Dukađin Gorani kaže da je žalosno što se svi u Samoopredeljenju slažu sa tim.

„Mislim da se slažu. Veliki deo društva se slaže“, rekao je Gorani.