Dačić i Mondoloni razgovarali i o Kosovu

Frederik Mondoloni i Ivica Dačić
Izvor: MSP Srbije

Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić razgovarao je danas sa direktorom Direkcije za kontinentalnu Evropu Ministarstva za Evropu i spoljne poslove Republike Francuske Frederikom Mondolonijem o Kosovu, budućoj dinamici političkog dijaloga dve zemlje, saradnji Srbije i Francuske u oblasti ekonomije i kulture, pitanju, kao i o aktuelnim međunarodnim pitanjima, saopštilo je Ministarstvo.

Šef srpske diplomatije je konstatovao da su bilateralni odnosi dve zemlje odlični i da se konstantno kreću uzlaznom putanjom, a da njihov značajan segment čine i političke konsultacije dva ministarstva predviđene da se održe 16. decembra ove godine.

Dačić je podvukao značaj strateškog partnerstva dve zemlje za dalje unapređenje sveukupnih bilateralnih odnosa.

Mondoloni je, sa svoje strane, potvrdio izvrsne bilateralne odnose dve zemlje i istakao najznačajnije investicije i projekte francuskih kompanija - projekat beogradskog metroa, koncesija Aerodroma Nikola Tesla u Beogradu od strane francuske kompanije Vinci Airports, projekat izgradnje postrojenja za preradu komunalnog otpada i proizvodnju toplotne i električne energije u Vinči i dr.

Iskazana je spremnost da se nastavi saradnja i dalje jačanje dobrih odnosa dve zemlje u svim oblastima od obostranog interesa, kako bi se iskoristili svi postojeći potencijali.