Đurić: Vučić ne pravi ustupke zapadu po pitanju KiM kao Đilas i Jeremić
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju i potpredsednik Glavnog odbora SNS Marko Đurić izjavio je večeras da predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću ne pada na pamet da “ikada sledi primer Đilasa, Jeremića i Tadića koji su za političku podršku sa zapada davali ustupke po pitanju Kosova i Metohije”.
Naglašava da predsednik Vučić ne ćuti kao sto je ćutala Đilasova vlast pred otimanjem Kosova 2008. godine, svakoga dana govori istinu o tome kakvo je stvarno stanje i bori se na svaki racionalan i dostupan način, i ima konkretne rezultate koji se ogledaju u povlačenjima priznanja, podršci Srbima na KiM i većem prostoru za srpsku poziciju.
“Vučiću ne pada na pamet da ikada sledi primer Đilasa, Jeremića i Tadića koji su za političku podršku sa zapada davali ustupke po pitanju Kosova i Metohije. I to strašne, poput rasformiranja Prištinskog korpusa, dovođenja granične policije i carine Kosova na Jarinje i Brnjak, uspostavljanje kosovskih dokumenata kao obaveznih za Srbe na KiM, izbacivanje dijaloga iz UN i EU...”, poručio je Đurić.
Kaže i da bi pomislio i da nije reč o političaru čija se grupacija na Kosovu i Metohiji zove Savez za Kosovo i bavi se olajavanjem sopstvene države i cinkarenjem Srba prištinskim institiucijama.
“Neka izvoli da se ovakvim priopćenjima javlja svaki dan, da bi kontrast između nas bio jasniji i veći, a mi ćemo nastaviti da radimo svaki dan i borimo se za našu Srbiju sa Kosovom i Metohijom, podjednako na svakoj adresi u zemlji i svetu” istakao je Đurić.
Po odnosu prema državi, radu, marljivosti i, što je najvažnije, rezultatima, naglasio je Đurić, Đilas nikada neće moći da priđu Vučiću te zato, na žalost, i ostaje samo nemi bes i svakodnevna mržnja.
Predsednik Stranke slobode i pravde Dragan Đjilas izjavio je ranije da je opozicija "kao ikebana" međunarodnoj zajednici koja podržava predsednika Srbije Aleksandra Vučića od koga, kako je ocenio, "očekuje da prizna nezavisnost Kosova".
0 komentara