DSK i ABK: Deklaracija o nestalima neprihvatljiva i štetna
Predstavnici Demokratskog saveza Kosova i Alijanse za budućnost Kosova Deklaraciju o nestalim licima koja je usvojena u Briselu, smatraju neprihvatljivom i štetnom jer se, kako navode, tim dokumentom Srbija i Kosovo izjednačavaju, prenela je Ekonomija onlajn.
Šef poslaničke grupe Alijanse za budućnost Kosova Besnik Tahiri, osim Deklaracije, kritikuje pitanje Zajednice srpskih opština i navodi da ZSO sa izvršnim ovlašćenjima šteti funkcionisanju Kosova.
"Tema nestalih je velika rana naše zemlje i cela vlada je u tom delu napravila grešku i snosi ozbiljnu odgovornost. Povodom teme osnivanja Zajednice, prvo što treba reći je da pogledate dokle je ova vlada došla, od 'Zajendica ne prolazi' do dozvole o kojoj razgovaraju, ali postavljaju fotografije o tome kako raspravljaju. Zajednica sa izvršnim ovlašćenjima suštinski šteti funkcionisanju Kosova i svemu što smo do sada postigli", rekao je Tahiri.
Kritikovao je i način na koji je funkcionisao Upravljački tim za izradu statuta Zajednice, koji je u utorak predstavio nacrt statuta Zajednice tokom sastanka u Briselu.
"Za mene je potpuno neshvatljivo i neobjašnjivo kako premijer kaže da 'nema pojma koji je to tim bio'. Raspustio je sve odbore i imenovao svoje ljude u te odbore, a nije imao ni dana na temu koja je od vitalnog značaja za interes države Kosovo. To je potpuna neodgovornost", kazao je.
Poslanica DSK Rezarta Krasnići za Ekonomiju onlajn kaže da Deklaracija o nestalima koju su potpisali Kurti i Vučić izjednačava Kosovo sa Srbijom kao agresorom.
"Sporazum koji smo juče videli u medijima bio je uznemirujući za Kosovo jer se krivica izjednačava. Posebno je zabrinjavajuće za porodice onih koji nisu pronađeni. Nismo ništa očekivali od ovog sporazuma, rekli smo da ako se ovaj sporazum usvoji, da se usvoji tako da se dve države priznaju. Ali juče smo ponovo videli skandal premijera Kurtija", kazala je ona.
Kako dodaje, ostalo je da premijer dođe u Skupštinu i izvesti o sastanku koji je imao.
"Danas smo videli da je i on razrešio Upravljački tim za zajednicu, samo da skrene pažnju sa onoga što je sinoć uradio na sastanku sa Vučićem", rekla je Krasnići.
0 komentara