DSK izabrao novo predsedništvo, Abdidžiku ostaje predsednik

Skupština DSK
Izvor: Facebook

Demokratski savez Kosova izabrao je nove članove predsedništva, dok predsednik te stranke ostaje Ljumir Abdidžiku, saopštio je DSK.

„U skladu sa ovlašćenjima dobijenim od Skupštine Demokratskog saveza Kosova (DSK), održane 31. januara, kojima se traži formiranje novog Predsedništva kao deo duboke političke reorganizacije, predsednik DSK je, nakon internih konsultacija, doneo odluku o imenovanju novog Predsedništva DSK u skladu sa ovlašćenjima najvišeg organa odlučivanja stranke“, navodi se u saopštenju na Fejsbuku.

Dodaje se da taj sastav odražava institucionalno iskustvo, novu energiju i, pre svega, jedinstvo svih nivoa kao ključnog elementa jačanja stranke. Novo Predsedništvo je u funkciji jačanja unutrašnje organizacije, predstavljanja struktura i povećanja efikasnosti u donošenju odluka.

Ističe se da će u narednim danima, nakon dodatnih konsultacija, Predsedništvo biti dopunjeno predstavnicima velikih opštinskih odbora koji trenutno nisu zastupljeni u ovom sastavu.

„U ovoj važnoj političkoj fazi, DSK ostaje posvećena unutrašnjem jačanju, širokoj reprezentativnosti i izgradnji ozbiljne alternative za građane Republike. Predsednik DSK će, u skladu sa datim smernicama i ovlašćenjima, uskoro predložiti i Savetodavno telo, sastavljeno od istaknutih ličnosti Demokratskog saveza Kosova, sa izuzetnim institucionalnim i profesionalnim iskustvom, kao deo interne reorganizacije“, zaključuju iz DSK.