DSK očekuje da Bajdenova administracija nastavi primenu Vašingtonskog sporazuma
Očekivanja Demokratskog saveza Kosova od nove američke administracije na čelu sa Džoom Bajdenom je da će nastaviti primenu Vašingtonskog sporazuma koji je potpisao njegov prethodnik Donald Tramp, prenosi Reporteri.
Sekretar DSK - a Arben Abraši nazvao je stav Bajdenove administracije povodom sporazuma od 4. septembra dobrom vešću, dodajući da "upravo zbog toga DSK treba da pobedi na izborima 14. februara".
Abraši je rekao da je primena međunarodnih sporazuma u fokusu ekonomskog programa Demokratskog saveza Kosova.
„DSK smatra da je veoma dobro to što je nova administracija u SAD-u jasno stavila do znanja i dala signale da je sa potpisivanjem Vašingtonskog sporazumom urađen dobar posao. To je jedan od stubova našeg ekonomskog programa, jer govorimo o stotinama miliona evra i hiljadama novih radnih mesta kroz američke investicije“, rekao je Imeri.
On je naglasio da njegovu primenu može da garantuje jedino DSK, jer su oni i potpisali ovaj sporazum.
„Ovonedeljna izjava najvišeg američkog zvaničnika da će se ovaj sporazum nastaviti i da je dobro urađen za Kosovo i region, daje nam više hrabrosti da izađemo i zatražimo poverenje građana kako bi više uradili za našu zemlju,“ poručio je Imeri.
Nedavno je nominovani za mesto američkog državnog sekretara Antoni Blinken govorio u pozitivnom tonu o bivšoj Trampovoj administraciji u vezi sa odnosima Kosova i Srbije.
0 komentara