Fon der Lajen: Važno da Kosovo deeskalira tenzije
Izvor: Kosovo Online
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen koja se danas sastala sa kosovskom predsednicom i premijerom u tehničkom mandatu, Vjosom Osmani i Aljbinom Kurtijem, poručila je da Evropska unija ostaje posvećena budućnosti u kojoj su svih šest partnera sa Zapadnog Balkana deo Unije, zbog čega je važno da Kosovo nastavi da gradi jake institucije i deeskalira tenzije.
Fon der Lajen je takođe naglasila da bi Kosovo trebalo da finalizuje potrebne korake da bi imalo koristi od Plana rasta.
„Ostajemo posvećeni budućnosti u kojoj su svih šest partnera sa Zapadnog Balkana deo naše Unije. Zbog toga je važno da Kosovo nastavi da gradi jake institucije. Da deeskalira tenzije u zemlji. Takođe, Kosovo bi trebalo da finalizuje potrebne korake da bi imalo koristi od Plana rasta“, navela je Fon der Lajen na mreži „X“.
0 komentara