Gazeta Ekspres: Kurti dobija mandat za sastav vlade
Izvor: Večernje novosti
Predsednik Kosova Hašim Tači sutra će dati mandat za formiranje kosovske vlade lideru Samoopredeljenja i kandidatu za budućeg premijera Aljbinu Kurtiju, javila je večeras Gazeta Ekspres.
Nakon što je Skupština Kosova konstituisana danas, kako saznaje Gazeta Ekspres, Tači će pozvati Kurtija koji je kandidat za premijera sutra u 11 časova.
Potpredsednik Samoopredeljenja Glauk Konjufca izabran je danas na konstitutivnoj sednici za novog predsednika Skupštine Kosova. Konjufca je izabran sa 75 glasova za, 27 protiv i 6 uzdržanih.
Predlog za izbor Konjufce dao je lider Samoopredeljenja, a Demokratski savez Kosova takođe je glasao za Konjufcu. Samoopredeljenje i Demokratski savez Kosova još uvek nisu postigli koalicioni sporazum.
0 komentara