Gazeta Ekspres: Samoopredeljenje i DSK blizu dogovora
Pokret Samoopredeljenje i Demokratski savez Kosova (DSK) veoma su blizu postizanja dogovora o formiranju vladajuće koalicije na Kosovu, javlja večeras Gazeta Ekspres.
Sporazum o vladajućoj koaliciji, kako navodi Gazeta Ekspres, pozivajući se na izvore unutar obe stranke, mogao bi da bude potpisan sutra.
Napredak u višemesečnim razgovorima između Samoopredeljenja, stranke koja je pobedila na vanrednim parlamentarnim izborima održanim 6. oktobra 2019. godine i DSK, stranke koja je rangirana kao drugoplasirana, usledio je danas popodne na sastanku između lidera Samoopredeljenja, Aljbina Kurtija i lidera DSK, Ise Mustafe.
Nakon današnjeg sastanka dvojice lidera, koji je trajao oko tri sata, stranke su javno objavile da je došlo do međusobnog "približavanja" stavova.
"Kao deo nastavka razgovora, na današnjem sastanku Samoopredeljenja i Demokratskog saveza Kosova, došlo je do približavanja stavova", navodi se u saopštenju Pokreta Samoopredeljenje.
Pre izdatog saopštenja Samoopredeljenja, oglasio se i portparol DSK Besian Mustafa koji je takođe istakao da postoje pomaci u pregovorima.
"Imamo pomake u pokušaju da postignemo sporazum. Sutra ćemo održati još jedan sastanak", poručio je portparol DSK.
Podseća se, da su razgovori dveju stranaka stagnirali nedeljama, zbog funkcije predsednika Kosova na kojoj je DSK insistirao, a sa čim se Samoopredeljenje nije složilo.
0 komentara