Gervala: Neopravdano stečena imovina mora biti vraćena građanima
Potpredsednica Vlade Kosova i ministarka pravde u tehničkom mandatu Donika Gervala izjavila je da će Biro za verifikaciju i konfiskaciju neopravdane imovine biti implementiran jer, kako je istakla, neopravdano stečena imovina mora biti vraćena građanima.
„Danas se završava period javnih konsultacija o Nacrtu zakona o Birou. Zahvaljujemo svim građanima, stručnjacima, organizacijama civilnog društva i pravosudnim institucijama koji su doprineli komentarima, sugestijama i zapažanjima tokom ovog procesa“, navela je Gervala u video izjavi na Fejsbuku.
Kako je dodala, nijedan primljeni komentar neće ostati nerazmotren i bez odgovora, već će svaki biti razmotren sa ozbiljnošću i odgovornošću, kako bi zakon bio što potpuniji, funkcionalniji i održiviji.
„Formiranje Biroa je državna potreba i jasna posvećenost jačanju vladavine prava, zaštiti javnog interesa i izgradnji poverenja građana u institucije Republike Kosovo. Neopravdana imovina, stvorena na leđima, trudom i znojem građana Republike, ne može ostati netaknuta. Ona mora biti verifikovana, konfiskovana kada nije opravdana zakonskim izvorima i vraćena građanima kojima pripada“, istakla je Gervala.
Prema njenim rečima, na Kosovu niko nije iznad zakona.
„Niko, apsolutno niko, nije iznad zakona, i niko se ne može obogatiti na račun javnog interesa, a da se ne suoči sa pravdom“, poručila je Gervala.
0 komentara